DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 30.05.2022 09:02:19 

Špicí povídání

Vzpomínám....
Vzpomínám........
Isabela Poslední paprsek-zakladatelka našeho chovu "z Jaríčkova  dvora.První pes je jako první láska.Zpočátku se zdálo,že to bude exteriérově průměrná fenka,ale jak stárla byla čím dál krásnější a "zrála" jako víno.Na výstavě byla sebevědomá a ráda se předváděla.Za svůj chovatelský život odchovala 26.štěňat a titul Interšampion nás minul jenom o vlásek:
r.1998-KV Mladá Boleslav-V1,r.CAC
       -MV České Budějovice-V1,CAC,CACIB
       -MV Bytom-Polsko   -V1,CWC,CACIB,vítěz Bytomi
r.1999-CV Bánská Bystrica -V1,CAC
r.2001-MV Trenčín         -V1,CAC,CACIB,BOB
       -MV Nitra           -V1,CAC,r.CACIB
Fenka se narodila 21.7. 1992 a svoje poslední ocenění dostala ve věku 9.let
-------------------------------------------------------------
Významní potomkové Isabely:
Bambi se narodil ve druhém vrhu Isabely.Byl Interšampionem a šampionem SR,PL,ČR,klubovým šampionem.Tuto fotku Bambiho nafotil po MV Brno umělecký fotograf a Bambi byl vybrán jako typický představitel plemene německý špic střední do knihy:"PES ",autora Michala Císařovského,která vyšla v roce 2009 v nakladatelství Altercan.Je to nejobsáhlejší původní česká kniha o psech od roku 1903.Bambi žil v letech 7.1. 1995-14.6. 2008.Jeho bratr Bruno působil jako chovný pes v bývalé Jugoslávii.Jeho další bratr Bastien žil zde v Martínkovicích a dožil se 17.let.
Angelika byla prvním štěnětem Isabely a byla její nejvýznamnější dcerou.Ne proto,že by vyjezdila několik šampionátů(její ocenění bylo na MV Bratislava -CAC,CACIB a také byla nejlepším psem-BIS- oblastní výstavy Vysoké Mýto-25.5. 1995),ale jako jediná fena z mého chovu mi dala 3 potomky,kteří vyjezdili na výstavách titul Interšampion.Byly to Cipísek,Cheila,Edward.
--------------------------------------------------------------

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)